Taal

🇳🇱 Nederlands

Spelers

2 spelers

Leeftijd

Vanaf 10 jaar

Speelduur

40 minuten

Moeilijkheid

Uitgever:

999 Games

999 Games
Ontwerper(s)

Almes, Scott

Review van Brood & Bier

"Met deze top ingrediënten moet je wel een leuk spel kunnen maken toch?! "

Reviewer Bordspellen en Kaartspellen DreamTeam

— Remon & Chantal

We houden van lekker brood en zeker ook van een goed (speciaal) biertje. Ongetwijfeld is het idee om er een spel van te maken ontstaan tijdens een gezellige avond met allerlei lekkernijen en een Straffe Hendrik quadruppel🍺 Kortom, met deze top ingrediënten moet je wel een leuk spel kunnen maken toch?! 

Boord & Bier

Brood en Bier is een echt 2 spelers spel. De afgelopen jaren zijn er gelukkig aardig wat diverse spellen uitgekomen binnen deze categorie. Heel prettig als je regelmatig met zijn tweetjes een spelletje wilt doen. De uitgever is 999 Games en het spel duurt zo’n 30 minuten. De ontwerper, Scott Almes, is bekend van fantasy spellen zoals Claim en Tiny Epic. En ook het artwork is niet van een onbekende. Als je de doos ziet herken je de tekenstijl van spellen zoals Andor en Robin Hood. Wie was daar ook alweer de ontwerper van? Precies…Michael Menzel.

Leg de bierviltjes maar klaar!

Het spel voorbereiden is zo gebeurd. Bord in het midden waar beide spelers een eigen kant hebben om te spelen, trekstapel met 60 kaarten, 5 soorten ingrediënten, de witte rondensteen en de windmolen (startspeler). Nu kun je al bijna beginnen. Eerst even een beetje achtergrond van het spel. De trekstapel bestaat uit 2 soorten kaarten: Brood en Bierkaarten. Beide soorten kaarten kun je spelen door de juiste ingrediënten te verzamelen en in te leveren. Die ingrediënten moet je weer op tijd oogsten en verzamelen in je opslag waar je weer genoeg plek voor moet hebben. Je hebt beide soorten kaarten nodig, want na 6 ronden wordt er gekeken van welke kaartsoort je de minste punten hebt, dit is ook meteen je eindscore. Zorg dus voor een gezonde balans tussen je speciaalbiertjes en je vloerbrood.

Boord & Bier

Zo bak je een lekker brood…

De 6 ronden staan voor 6 jaren waarin geoogst kan worden. Om en om heb je een vruchtbaar jaar gevolgd door een droog jaar. Per type jaar zit er een klein verschil in de manier waarop je de hoofdacties uitvoert. Even alle acties op een rij in een vruchtbaar/droog jaar:

  • Zaaifase  Er worden veel of weinig ingrediënten op de akkers geplaatst 
  • Kaartenfase  5 kaarten van de trekstapel of oogstkaarten uit vorige ronde pakken + aanvullen tot 5
  • Actiefase  Speel een kaart en geef je hand door of speel steeds een kaart uit je eigen hand
  • Molenfase  De molen gaat naar degene die het minste goederen opgeslagen heeft

Boord & Bier

De actiefase gaat door totdat niemand meer handkaarten heeft. Alle kaarten bestaan uit drie delen. Elk deel staat ook meteen voor een specifieke actie die je tijdens deze fase kunt uitvoeren.

  1. Oogst en opslag Pak de ingrediënten die bovenaan je kaart staan afgebeeld en sla ze op
  2. Productie en verkoop Maak bier of brood door ingrediënten te betalen die op het krijtbord staan.
  3. Uitbouw en schoonmaak Schuif je kaart onder het bord en krijg extra voordelen

Hierboven hebben we even in grote lijnen beschreven hoe het spel werkt. De details en handigheidjes ontdek je natuurlijk zelf in de spelregels.

Boord & Bier

Boord & Bier

Moeite waard om een goed biertje bij open te maken?

Wij vinden in ieder geval van wel. Er zit genoeg uitdaging en variatie in dit spel waardoor je het niet snel moe zal worden. De kleine doos heeft een verrassend groot speelbord waar echt wel moeite voor gedaan is. Daar houden we altijd van. De kaarten en de houten ingrediënten zijn van stevig materiaal gemaakt. Verder zit er een dubbelzijdig scoreblok bij waar je voorlopig wel genoeg aan zult hebben. Ben je al een ervaren speler dan is dit zeker een goede optie voor je. Ben je een beginnende speler, dan zeggen we zeker niet dat dit te moeilijk voor je is hoor, maar omdat er toch wel redelijk wat inzit is misschien een ander spel wat toegankelijker voor je. Maar laat je hier zeker niet door afschrikken. De goed omschreven spelregels helpen je het allemaal redelijk snel door te hebben.

Wat ook leuk is, zijn de variaties van het brood en het bier. Je kunt een makkelijk brood maken, een gemiddeld of een wat moeilijker brood. Zelfde geldt ook voor het bier. Het zit hem dan in het aantal ingrediënten die je ervoor moet betalen. Maar daartegenover staat dan ook weer dat je er flinke punten voor krijgt.

Het mechanisme van verschillende jaren die elkaar opvolgen en de verandering in acties bevalt goed en zorgt ervoor dat je vooruit moet denken. De tactische spelers kunnen dus aan de slag. Maar je hebt niet alles in eigen hand. Je bent afhankelijk van de beschikbare oogst en kaarten die je krijgt. Eén van de beste ‘2 spelers’ spellen dat we op dit ogenblik in onze collectie hebben. Wat ons betreft dus een aanrader.

Reviewer Bordspellen en Kaartspellen DreamTeam

Deze review van Brood & Bier is geschreven door Remon & Chantal.
Lees alle reviews van Remon & Chantal

Dit spel is beschikbaar gesteld door de uitgever voor review, maar dit is geen betaalde reclame.

Koop Brood & Bier bij je lokale Spellenwinkel:

Alle Spellenwinkels

Steun Spellenbunker, koop bij deze winkels:

999 Games Shop

bol.com

Amazon

Videos over Brood & Bier

Omschrijving van Brood & Bier


Brood & Bier is een Familiespel dat door 2 spelers gespeeld kan worden vanaf 10 jaar. Een spelletje Brood & Bier duurt gemiddeld 40 minuten en scoort qua moeilijkheid 2.5 ster(ren) . Brood & Bier staat in het Engels bekend onder de naam Beer & Bread. Brood & Bier is ontworpen door Scott Almes en wordt in het Nederlands in Nederland & België uitgegeven door 999 Games. .

Koop Brood & Bier bij je lokale Spellenwinkel:

Alle Spellenwinkels

Steun Spellenbunker, koop bij deze winkels:

999 Games Shop

bol.com

Amazon

HEY WACHT!

Geef je hier op voor onze nieuwsbrief

Je mist dan nooit meer het laatste Spellenbunker nieuws!

Nieuwsbrief

Om onze website goed te laten werken, gebruiken we cookies. Klik op 'Meer info' om ons Privacybeleid te lezen.